Gdzie szukać pracy? Portale z ofertami pracy – lista 20+ sprawdzonych miejsc w sieci

Chcesz znaleźć zatrudnienie, ale nie wiesz, jak skutecznie szukać pracy i gdzie znaleźć ogłoszenia? Przedstawiamy ci strony i portale z ofertami pracy, które sami możemy polecić.

Poza tymi najbardziej znanymi portalami, znalazły się tu też mniej popularne strony z ofertami pracy na które warto regularnie zaglądać.

Oto skrót do wybranej kategorii ofert pracy:


Portale z ogłoszeniami lokalnymi

Wiele miast posiada lokalne, mniejsze portale z ofertami pracy w danym regionie. Jeśli szukasz pracy w konkretnym mieście koniecznie sprawdź te strony. Przedstawiamy listę kilku z nich.

Oferty pracy Warszawa

https://www.warszawiak.pl/praca-warszawa

http://www.mazowieckatablica.pl

Oferty pracy Kraków

https://www.krakusik.pl/

http://krakow.naszemiasto.pl/ogloszenia

Oferty pracy Łódź

http://lodz.naszemiasto.pl/ogloszenia

http://www.lodzkatablica.pl

http://www.lodzkie-ogloszenia.pl/

Oferty pracy Lublin

http://lubliniak.com.pl/

Oferty pracy Opole

https://www.opolak.pl

http://www.24opole.pl/

Jeśli na liście nie ma twojego miasta, wystarczy wpisać w wyszukiwarce „praca ‘nazwa miasta’ portal” np. „praca rybnik portal”.


Portale z ofertami pracy – ogłoszenia branżowe

Jeśli szukasz pracy w konkretnej branży, zajrzyj na portale z ofertami pracy, które specjalizują się w danym obszarze. Często pojawiają się tam oferty, których nie znajdziesz na portalach ogólnopolskich.

 • opiekunki24.pl – ogłoszenia o pracę dla opiekunek.
 • cad.pl rozbudowany portal dla inżynierów/projektanów. Oprócz ofert pracy znajdziesz tutaj też informacje z branży czy kursy.
 • pracujwsprzedazy.pl – portal z ofertami pracy dla handlowców.
 • spedycje.pl oferty pracy w branży transportowej/spedycyjnej.
 • bezbarier.pl – portal z ogłoszeniami o pracę dla osób niepełnosprawnych.


Strony z ofertami pracy

Oferty pracy na stronach agencji zatrudnienia

Jeśli szukasz pracy, dobrym pomysłem będzie przejrzenie ofert na stronach agencji pracy tymczasowej. Zwykle skupiają one w jednym miejscu wiele ofert z różnych branż i na różnych stanowiskach, zarówno na terenie Polski, jak i za granicą.

Jak znaleźć takie oferty?

Po prostu wejdź na stronę wybranej agencji pracy np. naszej i przejdź do zakładki „Oferty pracy”. Tam możesz wybrać interesującą cię branżę lub sortować oferty po lokalizacji wykonywania pracy.

Nasza wskazówka:

Nawet jeżeli nie znajdziesz na stronie agencji interesującej oferty, warto przesłać swoje CV z zaznaczeniem, jakie oferty pracy cię interesują. Gdy pojawi się odpowiednia oferta rekruterzy będą mogli skontaktować się z tobą i przedstawić ci propozycję pracy.


Profil na portalach społecznościowych LinkedIn i Goldenline

Obecność na LinkedIn to teraz absolutna podstawa, jeśli chcesz szybko znaleźć pracę. Poszukiwania właściwej oferty warto zacząć od założenia tam konta .

Możesz wkleić link do profilu na LinkedInie do swojego CV. W ten sposób staniesz się bardziej widoczny dla pracodawcy i zwiększysz swoje szanse na znalezienie pracy.

Wielu rekruterów nadal korzysta również  z Goldenline. Jak tylko założysz i uzupełnisz swój profil, system będzie wyświetlał ci oferty pracy, które mogą cię zainteresować. 

Nasza wskazówka: Nie pozostawiaj swojego profilu pustego, postaraj się od razu uzupełnić go o najważniejsze informacje związane z doświadczeniem i umiejętnościami. 

Dowiedz się, jak stworzyć profil na LinkedIn i przyciągnąć uwagę rekruterów.


Strony z ofertami pracy na Facebooku

Grupy z ofertami pracy na Facebooku – warto poświęcić chwilę na przejrzenie grup na Facebooku z ogłoszeniami o pracę. Znajdziesz tu oferty pracy dorywczej, na zastępstwo lub z elastycznym grafikiem pracy, a także na stałe oferowane w twoim mieście.

Jak szukać grup z ofertami pracy na Facebooku?

Grupy lokalne: wpisz w wyszukiwarkę Facebooka “praca + twoje miasto” np. “praca Warszawa”,”praca w Warszawie”, “szukam pracy w Warszawie”, “praca Kraków i Małopolskie”.

Portale z ofertami pracy warszawa

Grupy branżowe: możesz też szukać grup po branży wpisując np. “praca w reklamie”, “praca w gastronomii”

Portale z ofertami pracy w gastronomii


Kliknij „Dołącz do grupy” i poczekaj na akceptację administratora,
przeglądaj oferty pracy.

strony z ofertami pracy na Facebooku


Oto kilka przykładowych grup na Facebooku, gdzie możesz szukać ofert pracy:

Nasza wskazówka: Unikaj ofert typu „zarób 10 000 zł w miesiąc pracując w domu” “pracuj 1 godzinę dziennie i zarób 5000 zł”.

Mogą to być oferty pracy nie do końca zgodne z prawem, a obiecana wypłata zwykle jest jedynie wabikiem, a nie realną możliwością zarobku.


Portale z ofertami pracy za granicą

Jeśli szukasz ofert pracy za granicą warto zajrzeć do portali, które specjalizują się w tego typu ofertach:

 • poloniusz.pl – to jeden z największych portali z ofertami pracy za granicą – łącznie w 42 krajach. 

Nasza wskazówka: Polecamy aplikowanie na oferty pracy ze znakiem “Zaufany partner”. Oznacza to, że pracodawca został zweryfikowany w serwisie jako wiarygodny i legalny.

Zaufana oferta pracy Jobs Plus - Poloniusz
 • pracujwunii.pl – znajdziesz tu oferty pracy z 36 krajów Europy w 48 branżach, w tym specjalistycznych. Filtr umożliwia wybranie sprecyzowanych rodzajów ofert m.in. “bez wymaganego języka”, “bez doświadczenia”, “z podanym wynagrodzeniem”.
 • injobs.pl – portal posiada dedykowaną zakładkę dla ofert zagranicznych w Unii Europejskiej.
 • jober.pl – duża baza ofert pracy w Polsce i za granicą, najwięcej ofert znajdziesz na stanowiskach: produkcja, budownictwo, praca fizyczna, obsługa klienta, administracja biurowa, montaż, często poszukiwane osoby bez doświadczenia.
 • jobsplus.pl – na stronie naszej agencji znajdziesz oferty pracy w Niemczech, Francji i Belgii. Systematycznie rekrutujemy kandydatów do pracy u naszych stałych klientów, często do pracy w branży budowlanej, restauracyjnej i hotelowej.  

Jesteś na etapie poszukiwania swojej pierwszej pracy? Dowiedz się, jak napisać CV bez doświadczenia.


Oferty pracy na stronach urzędów pracy

Strony z ofertami pracy urzędów dosłownie pękają w szwach. Oczywiście nie wszystkie oferty są bardzo atrakcyjne, znamy też nastawienie do urzędów pracy, ale mimo wszystko warto co jakiś czas przeglądać portale z ofertami pracy. Plusem jest zawsze podana stawka wynagrodzenia.

Jak znaleźć takie oferty?

Wystarczy znaleźć stronę urzędu pracy z twojego miejsca zamieszkania (np. wpisując w google “urząd pracy + twoje miasto” np. “urząd pracy Rybnik”, “urząd pracy Chrzanów”), a następnie przejść na zakładkę z ofertami pracy.

strony z ofertami pracy w Google

Ogólnopolskie portale z ofertami pracy

Ten punkt umieściliśmy na samym końcu, ponieważ dla większości osób poszukujących pracy te pozycję są doskonale znane. My dorzucamy do tej listy kilka mniej oczywistych ogólnopolskich portali z ogłoszeniami o pracę.

 • pracuj.pl – znajdziesz tu głównie oferty pracy dla specjalistów lub dotyczące wyższych stanowisk z niemal każdej branży.

Nasza wskazówka: Skorzystaj z aplikacji mobilnej pracuj.pl. Wystarczy dodać swoje CV do aplikacji, wówczas możesz aplikować na oferty pracy jednym kliknięciem.

 • olx.pl – najwięcej ogłoszeń o pracę znajdziesz w branżach: administracja biurowa, produkcja, magazynier, budowa i remonty, obsługa klienta
 • gumtree.pl -prócz przeglądania zamieszczonych ofert na tym portalu możesz też samodzielnie zamieścić ogłoszenie o tym, że poszukujesz pracy.

Nasza rada: Jeśli dana oferta rzeczywiście Cię interesuje przyłóż się i nie wysyłaj automatycznie wygenerowanego przez portal pytania “Gdzie i kiedy mogę to zobaczyć?” Pamiętaj, że Twoja wiadomość do pracodawcy również wpływa na to, jak zostaniesz odebrany.

 • infopraca.pl – przeważają tu oferty pracy na terenie polski (najwięcej mazowsza – Warszawy), ale znajdziesz też oferty pracy za granicą (więcej portali z ofertami zagranicznymi patrz punkt 5).
 • Adzuna.pl – Adzuna to ogólnopolska wyszukiwarka ofert pracy. Przeszukuje i udostępnia w jednym miejscu ogłoszenia o pracę z setek stron i serwisów www. Adzuna umożliwia na swojej stronie nie tylko wyszukiwanie, ale i filtrowanie ofert oraz ustawienie powiadomień mailowych z nowymi ofertami pracy spełniającymi ustawione przez kandydata kryteria. Posiada też aplikację mobilną o tej samej nazwie. Dodatkowo na blogu Adzuna publikowane są dane dotyczące rynku pracy i porady rekrutacyjne.
 • Praca za rogiem – To aplikacja na telefon, która bez logowania umożliwia wyszukiwanie ofert pracy blisko miejsca zamieszkania lub lokalizacji, która aktualnie cię interesuje. Wystarczy wpisać adres, a ogłoszenia wyświetlą się z informacją, jak daleko znajduje się miejsce wykonywania pracy.

Mniej znane portale pracy, a równie warte uwagi 🙂

Większość z tych portali zawiera ogólnopolskie oferty o pracę z możliwością filtrowania po wybranym mieście czy też branży. Na wielu portalach znajdziesz możliwość zapisania się do newslettera i otrzymywania powiadomień o nowych ofertach.

Nowe portale z ofertami pracy będziemy dodawać na bieżąco. Gdy tylko pojawi się jakiś godny uwagi, na pewno damy ci o tym znać 🙂

Udostępnij znajomym

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Powiązane artykuły

Publikowaliśmy dla:

Pssst...
Szukasz pracy?

Sprawdź nasze oferty w Polsce i za granicą!