Prześlij nam wiadomość - odpiszemy

Portale z ofertami pracy – lista 20+ sprawdzonych miejsc w sieci

Recruitment Specialist

Chcesz znaleźć zatrudnienie, ale nie wiesz, jak skutecznie szukać pracy i gdzie znaleźć ogłoszenia? Przedstawiamy ci strony i portale z ofertami pracy, które sami możemy polecić.

Poza tymi najbardziej znanymi, umieściliśmy tu też kilka mniej oczywistych miejsc w sieci, na które warto regularnie zaglądać.

Oto skrót do wybranej kategorii ofert pracy:


Portale z ogłoszeniami lokalnymi

Wiele miast posiada lokalne, mniejsze portale z ogłoszeniami o pracę w danym regionie. Jeśli szukasz pracy w konkretnym mieście koniecznie sprawdź te strony. Przedstawiamy listę kilku z nich.

Oferty pracy Warszawa

https://www.warszawiak.pl/praca-warszawa

http://www.mazowieckatablica.pl

Oferty pracy Kraków

https://www.krakusik.pl/

http://krakow.naszemiasto.pl/ogloszenia

Oferty pracy Łódź

http://lodz.naszemiasto.pl/ogloszenia

http://www.lodzkatablica.pl

http://www.lodzkie-ogloszenia.pl/

Oferty pracy Lublin

http://lubliniak.com.pl/

Oferty pracy Opole

https://www.opolak.pl

http://www.24opole.pl/

Jeśli na liście nie ma twojego miasta, wystarczy wpisać w wyszukiwarce „praca ‘nazwa miasta’ portal” np. „praca rybnik portal”.


Portale z ofertami pracy – ogłoszenia branżowe

Jeśli szukasz pracy w konkretnej branży, zajrzyj na portale, które specjalizują się w danym obszarze. Często pojawiają się tam oferty, których nie znajdziesz na portalach ogólnopolskich.

 • opiekunki24.pl – ogłoszenia o pracę dla opiekunek.
 • cad.pl rozbudowany portal dla inżynierów/projektanów. Oprócz ofert pracy znajdziesz tutaj też informacje z branży czy kursy.
 • pracujwsprzedazy.pl – portal z ofertami pracy dla handlowców.
 • spedycje.pl oferty pracy w branży transportowej/spedycyjnej.
 • bezbarier.pl – portal z ogłoszeniami o pracę dla osób niepełnosprawnych.


Oferty pracy na stronach agencji zatrudnienia

Jeśli szukasz pracy, dobrym pomysłem będzie przejrzenie ofert na stronach agencji pracy tymczasowej. Zwykle skupiają one w jednym miejscu wiele ofert z różnych branż i na różnych stanowiskach, zarówno na terenie Polski, jak i za granicą.

Jak znaleźć takie oferty?

Po prostu wejdź na stronę wybranej agencji pracy np. naszej i przejdź do zakładki „Oferty pracy”. Tam możesz wybrać interesującą cię branżę lub sortować oferty po lokalizacji wykonywania pracy.

Nasza wskazówka:

Nawet jeżeli nie znajdziesz na stronie agencji interesującej oferty, warto przesłać swoje CV z zaznaczeniem, jakie oferty pracy cię interesują. Gdy pojawi się odpowiednia oferta rekruterzy będą mogli skontaktować się z tobą i przedstawić ci propozycję pracy.


Profil na portalach społecznościowych LinkedIn i Goldenline

Obecność na LinkedIn to teraz absolutna podstawa, jeśli chcesz szybko znaleźć pracę. Poszukiwania właściwej oferty warto zacząć od założenia tam konta .

Możesz wkleić link do profilu na LinkedInie do swojego CV. W ten sposób staniesz się bardziej widoczny dla pracodawcy i zwiększysz swoje szanse na znalezienie pracy.

Wielu rekruterów nadal korzysta również  z Goldenline. Jak tylko założysz i uzupełnisz swój profil, system będzie wyświetlał ci oferty pracy, które mogą cię zainteresować. 

Nasza wskazówka: Nie pozostawiaj swojego profilu pustego, postaraj się od razu uzupełnić go o najważniejsze informacje związane z doświadczeniem i umiejętnościami. 

Dowiedz się, jak stworzyć profil na LinkedIn i przyciągnąć uwagę rekruterów.


Oferty pracy w grupach na Facebooku

Grupy z ofertami pracy na Facebooku – warto poświęcić chwilę na przejrzenie grup na Facebooku z ogłoszeniami o pracę. Znajdziesz tu oferty pracy dorywczej, na zastępstwo lub z elastycznym grafikiem pracy, a także na stałe oferowane w twoim mieście.

Jak szukać grup z ofertami pracy na Facebooku?

Grupy lokalne: wpisz w wyszukiwarkę Facebooka “praca + twoje miasto” np. “praca Warszawa”,”praca w Warszawie”, “szukam pracy w Warszawie”, “praca Kraków i Małopolskie”.

Facebook oferty pracy w warszawie

Grupy branżowe: możesz też szukać grup po branży wpisując np. “praca w reklamie”, “praca w gastronomii”

Praca w gastronomii facebook


Kliknij „Dołącz do grupy” i poczekaj na akceptację administratora,
przeglądaj oferty pracy.

praca w gastronomii dolacz do grupy


Oto kilka przykładowych grup na Facebooku, gdzie możesz szukać ofert pracy:

Nasza wskazówka: Unikaj ofert typu „zarób 10 000 zł w miesiąc pracując w domu” “pracuj 1 godzinę dziennie i zarób 5000 zł”.

Mogą to być oferty pracy nie do końca zgodne z prawem, a obiecana wypłata zwykle jest jedynie wabikiem, a nie realną możliwością zarobku.


Portale z ofertami pracy za granicą

Jeśli szukasz ofert pracy za granicą warto zajrzeć do portali, które specjalizują się w tego typu ofertach:

 • poloniusz.pl – to jeden z największych portali z ofertami pracy za granicą – łącznie w 42 krajach. 

Nasza wskazówka: Polecamy aplikowanie na oferty pracy ze znakiem “Zaufany partner”. Oznacza to, że pracodawca został zweryfikowany w serwisie jako wiarygodny i legalny.

poloniusz zaufana oferta pracy jobs plus
 • pracujwunii.pl – znajdziesz tu oferty pracy z 36 krajów Europy w 48 branżach, w tym specjalistycznych. Filtr umożliwia wybranie sprecyzowanych rodzajów ofert m.in. “bez wymaganego języka”, “bez doświadczenia”, “z podanym wynagrodzeniem”.
 • injobs.pl – portal posiada dedykowaną zakładkę dla ofert zagranicznych w Unii Europejskiej.
 • jober.pl – duża baza ofert pracy w Polsce i za granicą, najwięcej ofert znajdziesz na stanowiskach: produkcja, budownictwo, praca fizyczna, obsługa klienta, administracja biurowa, montaż, często poszukiwane osoby bez doświadczenia.
 • jobsplus.pl – na stronie naszej agencji znajdziesz oferty pracy w Niemczech, Francji i Belgii. Systematycznie rekrutujemy kandydatów do pracy u naszych stałych klientów, często do pracy w branży budowlanej, restauracyjnej i hotelowej.  

Oferty pracy na stronach urzędów pracy

Obecnie zakładki z ofertami pracy na stronach urzędów dosłownie pękają w szwach. Oczywiście nie wszystkie oferty są bardzo atrakcyjne, znamy też nastawienie do urzędów pracy, ale mimo wszystko warto co jakiś czas przeglądać te strony. Plusem jest zawsze podana stawka wynagrodzenia.

Jak znaleźć takie oferty?

Wystarczy znaleźć stronę urzędu pracy z twojego miejsca zamieszkania (np. wpisując w google “urząd pracy + twoje miasto” np. “urząd pracy Rybnik”, “urząd pracy Chrzanów”), a następnie przejść na zakładkę z ofertami pracy.

google urzad pracy wyszukiwarka

Ogólnopolskie portale z ofertami pracy

Ten punkt umieściliśmy na samym końcu, ponieważ dla większości osób poszukujących pracy te pozycję są doskonale znane. My dorzucamy do tej listy kilka mniej oczywistych ogólnopolskich portali z ogłoszeniami o pracę.

 • pracuj.pl – znajdziesz tu głównie oferty pracy dla specjalistów lub dotyczące wyższych stanowisk z niemal każdej branży.

Nasza wskazówka: Skorzystaj z aplikacji mobilnej pracuj.pl. Wystarczy dodać swoje CV do aplikacji, wówczas możesz aplikować na oferty pracy jednym kliknięciem.

 • olx.pl – najwięcej ogłoszeń o pracę znajdziesz w branżach: administracja biurowa, produkcja, magazynier, budowa i remonty, obsługa klienta
 • gumtree.pl -prócz przeglądania zamieszczonych ofert na tym portalu możesz też samodzielnie zamieścić ogłoszenie o tym, że poszukujesz pracy.

Nasza rada: Jeśli dana oferta rzeczywiście Cię interesuje przyłóż się i nie wysyłaj automatycznie wygenerowanego przez portal pytania “Gdzie i kiedy mogę to zobaczyć?” Pamiętaj, że Twoja wiadomość do pracodawcy również wpływa na to, jak zostaniesz odebrany.

 • infopraca.pl – przeważają tu oferty pracy na terenie polski (najwięcej mazowsza – Warszawy), ale znajdziesz też oferty pracy za granicą (więcej portali z ofertami zagranicznymi patrz punkt 5).
 • Praca za rogiem – To aplikacja na telefon, która bez logowania umożliwia wyszukiwanie ofert pracy blisko miejsca zamieszkania lub lokalizacji, która aktualnie cię interesuje. Wystarczy wpisać adres, a ogłoszenia wyświetlą się z informacją, jak daleko znajduje się miejsce wykonywania pracy.

Te mniej znane, a równie warte uwagi 🙂

Większość z tych portali zawiera ogólnopolskie oferty o pracę z możliwością filtrowania po wybranym mieście czy też branży. Na wielu portalach znajdziesz możliwość zapisania się do newslettera i otrzymywania powiadomień o nowych ofertach.

Listę będziemy na bieżąco aktualizować. Gdy tylko pojawi się portal godny uwagi, na pewno damy ci o tym znać 🙂

Udostępnij znajomym

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Powiązane artykuły

Publikowaliśmy dla:

Nasze artykuły
prosto na Twoją skrzynkę!