Dlaczego warto postawić na agencję pracy?

Przeraża Cię codzienna rutyna? A może po prostu chcesz zmienić pracę i rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu? Niezależnie jaki jest Twój powód, zgodzisz się, że wyszukanie odpowiedniej oferty, a następnie uczęszczanie na rozmowy rekrutacyjne jest czasochłonne i stresujące. Jeśli nie znasz nikogo kto mógłby Ci w tym pomóc, najpewniej zostaniesz zdany na siebie. 

Aktualizowanie życiorysu, wybranie branży w której chcemy kontynuować rozwój swojej kariery, aż po wybór konkretnej firmy, a nawet kwestie wyróżnienia umiejętności w CV. Jest tego trochę, prawda? Ratunkiem i wsparciem może okazać się agencja HR – pracy i zatrudnienia.

Analiza rynku pracy

Agencje pracy wiedzą, co w trawie piszczy. HR-owcy i headhunterzy trzymają rękę na pulsie. Które umiejętności są wyjątkowo wartościowe na rynku pracy, na które stanowisko jest (lub będzie) zapotrzebowanie oraz jakimi zmianami przywita nas rynek pracy w kolejnych miesiącach, aby praca którą wybierzesz była przyszłościowa i wartościowa na długi czas.

Coaching

Przygotowując  się na rozmowę, pisząc list motywacyjny i CV, cenne mogą być uwagi profesjonalistów, którzy wiedzą jak to wszystko działa. Ich wskazówki dotyczące aplikowania oraz rozmów rekrutacyjnych mogą być bezcenne. Dlaczego? Zrozumienie takich niuansów będzie kolejnym krokiem w znalezieniu wymarzonej pracy.

Baza danych

Dużą, jeśli nie największą zaletą każdej Agencji jest… baza aktualnych ofert pracy. To wszystko zapewnia ogromne możliwości i bezpośredni dostęp do wielu ofert pracy online. Agencje współpracują stale również bezpośrednio z wieloma Pracodawcami, co prowadzi nas do…

…kontaktów

Agencje mają znajomości, co oznacza że jeśli zrobisz na niej dobre wrażenie możesz zostać polecony potencjalnemu pracodawcy. Firmy mają tendencję do ufania takim rekomendacją, szczególnie jeśli łączyła ich jakaś współpraca i wiele o sobie wiedzą.

O autorze:

NULL

Udostępnij znajomym

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Powiązane artykuły