Praca tymczasowa - rozwiązanie dla mojej firmy?

Sprawdź, kiedy praca tymczasowa będzie działała na korzyść twojego biznesu.

1. Potrzebujesz zastępstwa lub wsparcia w gorących okresach. ​

Praca tymczasowa umożliwia dopasowanie kadry do aktualnej sytuacji ekonomicznej. Według statystyk, okresy przedświąteczne przynoszą co roku ok. 15 tysięcy tymczasowych miejsc pracy: jako pakowacze prezentów, hostessy, święci Mikołajowie etc. Zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych zwiększa się również w sezonie wakacyjnym – pojawiają się oferty pracy przy obsłudze punktów usługowych, gastronomicznych, przy zbiorze owoców oraz jako zastępstwa w okresie urlopowym.

Praca tymczasowa to korzystne rozwiązanie, bo można związać się z pracownikiem jedynie na czas wakacji lub innego okresu, w którym potrzebujemy więcej rąk do pracy. W przypadku pracy tymczasowej dużo łatwiej jest zmniejszać lub zwiększać liczbę pracowników w danym okresie.

2. Nie masz czasu i chcesz powierzyć innym rekrutacje i sprawy kadrowo-płacowe. 

Jeśli w twojej firmie nie ma działu HR, lub zwyczajnie nie masz czasu zajmować się rekrutacją - wówczas praca tymczasowa to dobre wyjście. To agencja, w twoim imieniu, zajmie się rekrutacją i dostarczeniem gotowych do pracy pracowników z kompletem badań. W jej gestii leży również wypłata wynagrodzenia w twoim imieniu, odprowadzanie składek, kontakt i reprezentowanie twojej firmy z instytucjami rynku pracy. Tak skonstruowany model pozwoli ci zaoszczędzić mnóstwo czasu i pracy, a w dłuższej perspektywie – również pieniądze. 

Agencja w twoim imieniu znajdzie, zrekrutuje, zatrudni pracowników na wybrane stanowisko i przekaże ich klientowi z kompletem badań. Przejmie także obowiązki kadrowo-płacowe, naliczy i wypłaci wynagrodzenie pracownikom.

3. Chcesz sprawdzić przyszłych pracowników, zanim zatrudnisz ich na stałe. 

Mimo że większość pracowników tymczasowych zatrudniają firmy produkcyjne, to pojawiają się również inne branże i stanowiska: biurowe, sprzedażowe (call center czy przedstawiciele handlowi), asystenckie. Jeśli taki pracownik się sprawdzi i okaże się wartościowym wsparciem firmy, możliwe jest przejęcie go przez klienta. Dlatego ten typ współpracy jest również szansą dla osób np. po urlopie macierzyńskim czy okresie bezrobocia, które mają okazję spróbować swoich sił, powracając na rynek pracy. Jeśli więc starasz się budować wizerunek pożądanego, społecznie odpowiedzialnego pracodawcy, oferta pracy tymczasowej może być w tym bardzo pomocna. 

Coraz częściej praca tymczasowa jest rodzajem przedłużonego okresu próbnego i po zakończeniu kontraktu możliwe jest zatrudnienie pracownika bezpośrednio w danej firmie.

4. Nie masz środków ani zasobów, aby dotrzeć do kandydatów

Jeśli nie masz w swojej firmie działu HR prawdopodobnie nie masz też dostępu do wielu narzędzi, z których korzystają rekruterzy. Obecnie już nie wystarczy zamieścić ogłoszenia na portalu z ogłoszeniami. W przypadku pracy tymczasowej liczy się czas, zwykle pracownicy poszukiwani są "na już", a dotarcie do nich bywa utrudnione.

Warto wówczas zwrócić się do agencji pracy, która oprócz narzędzi posiada także bazy kandydatów, które znacznie ułatwiają znalezienie odpowiedniego pracownika. 


Jeśli powyższe punkty dotyczą pracy w twojej firmie, praca tymczasowa będzie idealnym rozwiązaniem, a kolejnym ważnym krokiem będzie znalezienie odpowiedzialnego partnera biznesowego i działanie. Powodzenia!

SZUKASZ PRACOWNIKÓW TYMCZASOWYCH? ZŁÓŻ ZAPYTANIE - PRZYGOTUJEMY OFERTĘ W 24 GODZINY!

 

 
Nowe wpisy prosto do Twojej skrzynki

Inne wpisy