Nadchodzące wydarzenia w branży HR

Oto lista nadchodzących wydarzeń w branży HR. Materiał będzie na bieżąco aktualizowany.

Nadchodzące wydarzenia w branży HR 

W Polsce organizuje się coraz więcej wydarzeń, które pomagają szerzej spojrzeć na branżę HR.

Nie da się ukryć – nadal mamy do czynienia z silnym rynkiem kandydata i tylko znając potrzeby naszych odbiorców: pracowników i  pracodawców, jesteśmy w stanie rekrutować skutecznie

Tematy poruszane na meetupach i konferencjach pomagają nam zrozumieć obecne wyzwania i lepiej stawić im czoła, a także być na bieżąco z trendami w rekrutacji

W praktyce niestety wygląda to zazwyczaj tak, że o eventach dowiadujemy się dopiero z relacji uczestników na social mediach.

Aby temu zapobiec, najlepiej wcześniej zaplanować (np. na kwartał czy nawet rok z góry), na jakich wydarzeniach chcemy się pojawić. 
 
Poniżej znajdziesz ciekawe wydarzenia HR, które już teraz warto dodać do kalendarza na 2019!

 

Będziemy cały czas aktualizować ten materiał - dodaj go do ulubionych i bądź na bieżąco.

 

 

 

 

Wydarzenia HR 2019


➜ Linkedin Local

15 stycznia 2019 Białystok
cena: bezpłatne

LinkedIn Local to światowa inicjatywa przenoszenia wirtualnych kontaktów z sieci zawodowej LinkedIn do świata rzeczywistego i budowania prawdziwych relacji. A RELACJE właśnie będą tematem przewodnim kolejnego spotkania, które odbędzie się w styczniu w Białymstoku.

Na spotkanie organizator zaprasza przede wszystkim: przedsiębiorców, osoby, które chcą wykorzystywać potencjał LinkedIn w swojej pracy lub karierze oraz wszystkich zainteresowanych tematami dookoła marketingu, sprzedaży, mediów społecznościowych i personal brandingu.

 

➜ HR Data Forum

17 stycznia 2019 Warszawa
cena: 1295 zł

Tegoroczna edycja konferencji skupia się wokół cyfrowej transformacji w nowoczesnych działach HR

Jakie możliwości daje wykorzystanie nowoczesnych narzędzi analitycznych w HR? Do czego i jak można wykorzystać nowoczesne technologie? Jakie narzędzia warto zaimplementować już teraz? Odpowiedzi m.in. na te pytania można uzyskać na HR Data Forum!

 

➜ Zatrudnianie cudzoziemców

18 stycznia 2019 Poznań
cena: 360 zł

Celem szkolenia jest przeprowadzenie uczestników przez cały proces zatrudniania cudzoziemca w polskiej organizacji: od momentu organizacji przyjazdu, przez pobyt, podjęcie pracy, aż po dopełnienie wszystkich obowiązków podatkowych i ubezpieczeniowych.

Szkolenie polecane jest szczególnie dla przedsiębiorców, pracodawców oraz menedżerów i pracowników działów HR. 


➜ Webski HR

22 stycznia 2019 Kraków
cena: bezpłatne

Meetupy z cyklu Webski HR to regularna dawka wiedzy w temacie HR i Employer Brandingu. Już 22 stycznia odbędzie się kolejne spotkanie, którego szczegóły zostaną ujawionie wkrótce na grupie na Facebooku prowadzonej przez organizatorów.


➜ Konferencja HR Directors Summit

24 stycznia 2019 Warszawa
cena: 1200 zł 

Konferencja HR Directors Summit jest jednym z najważniejszych spotkań dyrektorów działów Human Resources w Polsce. W przyszłym roku czeka nas X jubileuszowa edycja. 

Podobnie jak w latach poprzednich większość czasu zostanie poświęcona na dyskusje i debaty na temat trendów społecznych, zmian w organizacji i kultury firmy.

 

➜ Zarządzanie zespołami IT

24-25 stycznia 2019 Warszawa
cena: 2199 zł  za bilety zakupione do 18 stycznia, poźniej: 2499 zł 

To wydarzenie skierowane do specjalistów HR rekrutujących do IT oraz wspierających dyrektorów w zarządzaniu działami IT. 

Dyskusje toczyć się będą wokół pozyskania, motywowania i utrzymania specjalistów IT w firmie. Oprócz licznych case study i paneli dyskusyjnych uczestnicy będą mieć szansę wzięcia udziału w interaktywnych warsztatach pod okiem ekspertów.

 

➜ EB Masters

30 stycznia 2019 Kraków
cena:bezpłatne

Jedna z najlepszych bezpłatnych inicjatyw dla wszystkich, którym bliski jest temat Employer Brandingu. W programie przegląd najciekawszych newsów z branży oraz 2 ciekawe prezetacje ekspertów: "Czynniki motywacji pracowników tymczasowych" i "Trudna, ale nie nudna! Branża budowlanej a działania employer brandingowe".

 

➜ Know How Bites

31 stycznia 2019 Warszawa
13 lutego 2019 Kraków
27 lutego 2019 Poznań

cena: bezpłatne

Organizatorzy Know How Bites zapewniają warsztatową przestrzeń do dzielenia się wiedzą. Każde spotkanie to dobra okazja do dyskusji, pracy w grupach, przekazywania sobie dobrych praktyk z branży i networkingu.

 

➜ HR Cafe

31 stycznia 2019 Włocławek
cena:bezpłatne

HR Cafe to cykl bezpłatnych spotkań dla osób związanych z branżą HR, organizowanych naprzemiennie w Toruniu, Bydgoszczy i Włocławku. 

 

➜ HR Experience - Wielka wymiana doświadczeń HR

21 lutego 2019 Warszawa
cena: 300 zł

HR Experience to wielka wymiana doświadczeń dla specjalistów HR i osób odpowiedzialnych za personel w firmie. Forma wydarzenia przypomina TEDexową: jest dynamiczna, a każde wystąpienie "w punkt" porusza dany temat.

Prelegenci opowiedzą o: ciekawych rozwiązaniach i narzędziach zastosowanych w firmie oraz efektach, jakie osiągnęli, a także o trudnościach, wnioskach na przyszłość i wskazówkach dla osób, które chciałyby wprowadzić podobne rozwiązania HRowe u siebie. 


➜ Business Collage Brunch for HR

28 lutego 2019 Gdańsk
cena: 244,77 zł

Business Collage Brunch to cykl spotkań dla branży HR, który przy pysznej kawie i rodzimej kuchni pod jednym dachem gromadzi dyrektorów i specjalistów HR .

Celem organizatorów jest stworzenie obszaru do rozmów i przekazanie unikalnej praktycznej wiedzy.

 

➜ Zostań Chief Happieness Officerem

1 marca 2019 Warszawa 
cena: 490,77 za bilety zakupione do 4 stycznia, później: 553,50 zł

"Badania ostatnich lat wyraźnie pokazują, że szczęśliwi pracownicy są bardziej kreatywni, produktywni, zaangażowani, mniej chorują i jeszcze długo można by wymieniać, bo lista pozytywnych korelacji zarówno dla pracodawcy jak i pracownika jest długa." 

A jak stworzyć organizację, w której pracownicy będą czuć się szcześliwi? Tego można dowiedzieć się na jednodniowych warsztatach organizowanych przez Kasię Kern. Szczegółowy opis modułów można znaleźć w opisie wydarzenia na Facebooku.

 

➜ ROC Day Warszawa 2019

2 marca 2019 Warszawa 
cena: 175 zł

Cykl spotkań dla branży HR, jak sami organizatorzy mówią: "zainspirowany wydarzeniami w formule antykonferencji organizowanymi za granicą i przystosowany do realiów polskiego rynku rekrutacyjnego." Każde spotkania składa się z 3 ścieżek dyskusyjnych:

  • Sourcing,
  • Rekrutacja, HR i EB 
  • Inspiracje
     

➜ Recruitment Days 2019

19-20 marca 2019 Warszawa
cena: 1995 zł za bilety kupione do 1 lutego, później: 2495 zł

Podczas konferencji eksperci opowiedzą, jak zindywidualizować proces rekrutacyjny, aby dopasować go do potrzeb organizacji.

Serwowana wiedza oparta będzie na case study specjalistów, którzy podzielą się swoimi sukcesami i porażkami, podpowiadając jednocześnie rozwiązania sprawdzone, skuteczne i niskobudżetowe. Cel jest następujący: zoptymalizować proces rekrutacji i w efekcie pozyskać pracowników, którzy sprawnie odnajdą się w firmie i bedą chcieli związać się z nią na dłużej.

Agenda wydarzenia wygląda naprawdę zachęcająco!

 

➜ Szkolenie: Onboarding - projektowanie procesu wdrożenia nowego pracownika

27 marca 2019 Warszawa
cena: 900 zł za bilety kupione do 26 lutego, później: 1000 zł

Szkolenie organizowane przez Maję Biernacką, która w bardzo ciekawy sposób blogguje o komunikacji wewnętrznej na bee DIFFERENT.

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jak powinien wyglądać onboarding, czyli proces wdrożenia nowego pracownika do pracy oraz jakimi metodami można wypracowywać taki proces wewnętrznie w firmie.

 

➜ Jobicon

26 lutego 2019 Wrocław
7 marca 2019 
Warszawa
12 marca 2019 Kraków

cena: bezpłatne dla szukających pracy, płatne dla wystawców

Targi pracy zorganizowane po raz pierwszy przez Pracuj.pl cieszyły się w tym roku taką popularnością, że w 2019 odbędą się aż w 3 miastach: w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu i w dwóch edycjach: wiosennej i zimowej. 

Jobicon to właściwie nie targi, a prawdziwy festiwal pracy, który skupia młode talenty oraz pracodawców poszukujących zdolnych kandydatów

Oprócz nowoczesnych stoisk organizatorzy zapewniają też festiwalową oprawę wydarzenia: m.in. strefy chilloutu, food trucki.

Wiosenna edycja zaczyna się już w marcu i otwiera ją wydarzenie w Krakowie.


➜ HR Tech Summit

kwiecień 2019 Warszawa  (o dokładnym terminie poinformujemy wkrótce)
cena: bezpłatny Pakiet HR, płatny Pakiet Konsultant

HR Tech Summit to konferencja poświęcona wykorzystaniu nowych technologii w HR. 

Prelegenci co roku przekazują sporą dawkę wiedzy na temat tego, jak wprowadzić do organizacji i w pełni wykorzystywać nowe rozwiązania z obszaru digital

Zagadnienia poruszane w ubiegłym roku podczas 5. edycji konferencji to m.in. „Jak analityka i praca na Big Data może usprawnić pracę HR i całej organizacji?” oraz „Czy roboty zmienią obliczę rekrutacji?”.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję. Póki co wiadomo, że odbędzie się ona w kwietniu 2019.

 

➜ HR Factor

29 maja 2019 Kraków
cena: bezpłatne

To wydarzenie prowadzone w formie Open Space Technology –  w założeniu każdy uczestnik jest jednocześnie ekspertem, który aktywnie szuka rozwiązań i inspiruje innych. Podczas sesji grupowych uczestnicy wspólnie próbują stawić czoła wyzwaniom HR i rozwiązywać problemy, z naciskiem na te wystepujące w ich organizacjach.

Jeśli działasz w HR i chcesz współtworzyć tę inicjatywę – zgłoś swój temat na stronie organizatora.

 

Śledzisz ciekawe wydarzenia HR, których brakuje na liście lub organizujesz własne? Daj znać, chętnie podlinkujemy je w artykule.

Jolanta Lisicka – Content Marketing Specialist w Jobs Plus. Piszę na tematy związane z karierą, poszukiwaniem zatrudnienia i ciągle zmieniającym się rynkiem pracy. Dbam o to, aby artykuły były pomocne dla czytelników i wspierały pracodawców w tworzeniu przyjaznego miejsca pracy, a kandydatów – w znalezieniu wymarzonej oferty.

Nowe wpisy prosto do Twojej skrzynki

Inne wpisy