Czego życzymy rekruterom w 2017 roku?

Początek roku to tradycyjnie czas podsumowań, prognoz i składania życzeń.

Oto kilka życzeń dla wszystkich rekruterów od zespołu Jobs Plus :) 

1. Kandydatów, którzy wiedzą, czego chcą.

Takich, którzy dotrzymują terminów spotkań i pozostają z rekruterem w bieżącym kontakcie. Nie każą na siebie czekać, a jeśli z jakiegoś powodu nie mogą pojawić się na rozmowie – dają wcześniej znać i nie boją się odbierać telefonu. Życzymy takich kandydatów, którzy będą zdeterminowani, nastawieni na cel i wymagali wiele nie tylko od rekruterów, ale przede wszystkim – od siebie.

 

2. Wielu udanych wyborów rekrutacyjnych.  

I to niezależnie od tego, czy w swojej pracy kierujemy się intuicją, czy też podejściem analitycznym. Mamy nadzieję, że zamknięte przez was procesy okażą się sukcesem i przyniosą zadowolenie zarówno kandydatów, jak i klientów/managerów. Życzymy, byście znajdywali jak najwięcej wartościowych i lojalnych pracowników. A jeśli zdarzy się inaczej (cóż, błędy przytrafiają się każdemu), życzymy, by z każdej sytuacji udało się wyciągać naukę na przyszłość.

 

3. Dużo cierpliwości.

Cierpliwości zwłaszcza do rzeczy, na które nie mamy wielkiego wpływu. Do kandydatów, którzy często zmieniają zdanie czy nie odbierają telefonów; do zniecierpliwionych klientów i wybrednych managerów, do komputera, który się wiesza i do CV wysłanego w złym formacie. A wreszcie – do rynku pracy, który z każdym rokiem potrafi nas coraz bardziej zaskakiwać.

 

4. Wielu świetnych ofert.

Życzymy wam, byście jak najczęściej mogli oferować kandydatom świetne warunki, ciekawe benefity i pracę, o jakiej od dawna marzą. Po prostu - jak najwięcej takich ofert, przy których zostaniecie dosłownie zasypani bardzo dobrymi aplikacjami. I prawdziwego bólu głowy z tym, na kogo postawić.

 

5. Pokładów kreatywności.

Abyście w 2017 roku nigdy nie tracili zapału i jak najczęściej wpadali na świeże, dobre pomysły. Oby udało się porzucić szablonowe myślenie, tworzyć coraz lepsze ogłoszenia oraz kampanie rekrutacyjne. Oby drzemały w was pokłady kreatywności i nie brakowało okazji, by ich użyć!

 

Wszystkiego najlepszego, drodzy rekruterzy! :)

Nowe wpisy prosto do Twojej skrzynki

Inne wpisy