5 pytań, które musisz zadać rekruterowi

Pod koniec każdej rozmowy rekrutacyjnej przychodzi czas na pytania od kandydata. Jeśli chcesz znaleźć naprawdę dobrą pracę, koniecznie zapytaj rekrutera o to:

1. Kto będzie moim szefem?

Mówi się, że przychodzimy do firmy, ale odchodzimy od szefa - i jest w tym sporo prawdy. Stosunki z przełożonym wpływają w znaczny sposób na komfort pracy. Dowiedz się zatem, jakie cechy ma Twój przyszły pracodawca i czego możesz się spodziewać po współpracy z nim.

2. Z kim będę współpracować?

Nawet w przypadku samodzielnego stanowiska będziesz miał kontakt ze współpracownikami. To dobry moment, aby zapytać o zespół i kulturę organizacyjną, jaka panuje w firmie. Dobra praca to nie tylko pieniądze – to także ludzie i atmosfera jaką tworzą.

3. Czy oferujecie szkolenia/możliwości awansu?

Jeśli planujesz zatrzymać się w firmie na dłużej, dobrze będzie jeśli zapytasz o możliwości rozwoju na danym stanowisku. Perspektywa szkoleń czy awansu wpływa motywująco i świadczy o tym, że pracodawca dba o swoich pracowników i inwestuje w ich rozwój.

4. Jakie są plany rozwoju firmy?

Odpowiedź na to pytanie pozwoli Ci określić czy firma się rozwija, oraz czy kierunek rozwoju jest zbieżny z Twoimi planami zawodowymi. Długoterminowa współpraca z jednym pracodawcą to zawodowa stabilizacja, jednak sielanka szybko może przerodzić się w nudę i chęć dążenia za wyzwaniami.

5. Dlaczego warto pracować dla tej firmy?

Zapytaj wprost, dlaczego miałbyś wybrać akurat tę firmę? Co sprawia, że pracownicy chętnie przychodzą do pracy? Dlaczego osoba, która Cię rekrutuje postanowiła związać się z tym pracodawcą? Być może Twój rozmówca udzieli Ci cennych informacji, które nie były zawarte w ogłoszeniu, a które pomogą Ci podjąć ostateczną decyzję.

Pamiętaj, aby jak najlepiej wykorzystać czas na rozmowie rekrutacyjnej. To Twoja szansa, aby poznać firmę zanim zdecydujesz się na współpracę!

Klaudia Kwater - Marketing & PR Specialist w Jobs Plus
Dla mnie marketing to nie praca - to pasja i zaangażowanie, których efekty mogę oglądać na co dzień. Dbam o to by zawsze być tam, gdzie szukają nas Klienci i Kandydaci. 

Nowe wpisy prosto do Twojej skrzynki

Inne wpisy