5 powodów, dla których powinieneś być szczęśliwy

i co to ma wspólnego z Twoją pracą?

Bycie szczęśliwym to nie tylko konsekwencja lepszej pracy, pieniędzy i znajomych. To także, a może przede wszystkim - sposób bycia, który powinieneś wcielić w życie już dzisiaj. Dlaczego? Koniecznie przeczytaj ten artykuł.

1. Szczęście jako samospełniająca się przepowiednia.
Czasami trudno jest wykrzesać z siebie entuzjazm. Masz zły dzień, masz ochotę sobie ponarzekać… Patrzysz na tych wszystkich uśmiechniętych ludzi i aż Cię skręca. Jak oni mogą być tacy szczęśliwi?! Odpowiedź jest prosta, też mają powód do narzekania, po prostu tego nie robią. Stąd już bardzo niedaleko do kolejnego punktu...

2. Będąc szczęśliwym przyciągasz podobnych ludzi. 
“Kto z kim przestaje, takim się staje” - Jan Brzechwa chyba nie spodziewał się, jak bardzo te słowa staną się dziś aktualne. Widziałeś kiedyś wiecznie narzekających ludzi, którzy trzymają się z optymistami? No właśnie. Zastanów się teraz, do których z nich chcesz należeć i jakie ma to konsekwencje. Ci pierwsi ciągną Cię w dół, Ci drudzy - w górę. A Ty chcesz piąć się w górę, prawda? Świadome otaczanie się osobami, które są inspiracją i źródłem pozytywnej energii to krok do lepszego życia. Brzmiałoby to jak coachingowa bzdura, gdyby nie to… że to prawda.
 
3. Rób to, co sprawia Ci radość.
Nie lubisz swojej pracy, ale wciąż powtarzasz sobie, że nie jest najgorzej? Wracasz do domu wykończony po 10 godzinach pracy, ale wciąż, od 5 lat przychodzisz do tego samego miejsca? Mamy złe wieści, taki stan rzeczy sam się nie zmieni. Decyzja o zmianie pracy bywa stresująca, ale jest konieczna jeśli chcesz robić to, co lubisz. Niestety, wciąż pokutuje przekonanie, że na lekkiej i przyjemnej pracy nie da się dobrze zarobić. Wiele osób uważa, że tylko wieczne nadgodziny i szef despota zrobią z Ciebie człowieka sukcesu. Odpowiadamy jednym słowem - bzdura :) Ponieważ….

4. Będąc szczęśliwym pracujesz lepiej i wydajniej.
“O nie, znowu poniedziałek” pomyślał kiedyś każdy z nas. Wyobraź sobie, że zamiast tego myślisz - “Super, znowu poniedziałek!” i idziesz do pracy zadowolony. Robisz to, co kochasz, a więc pracujesz z oddaniem i zaangażowaniem. Wierzysz w to co robisz, a Twoja praca sprawia Ci radość, więc pracujesz więcej (co nie znaczy dłużej) i stajesz się coraz lepszy. Praca przestaje być tylko przykrym obowiązkiem, ale staje się pasją, która przy okazji przynosi Ci niezłe pieniądze. Brzmi jak układ idealny? Tak, to możliwe. 

5. Pieniądze szczęścia nie dają, ale mogą dać.
Jeśli w pracy spędzasz po kilkanaście godzin dziennie, na myśl o weekendzie czy urlopie myślisz sobie “nie mam na to czasu”, a ze stresu osiwiałeś w wieku 30 lat, to żadne pieniądze nie sprawią, że poczujesz się szczęśliwy. Z resztą i tak nie miałbyś kiedy ich wydać. Z drugiej strony pieniądze to Twój środek do realizowania pasji i rozwijania hobby, a więc bez nich trudno byłoby Ci żyć pełnią życia. W czym tkwi sekret? W odpowiedzi na pytanie:

Wolałbyś zarabiać 50 tysięcy miesięcznie wiodąc nieszczęśliwe życie w stresie, czy 10 tysięcy będąc spokojny, spełniony i szczęśliwy? 

Niech odpowiedź na to pytanie będzie dla Was wskazówką na drodze zawodowego rozwoju.

Mistrzyni marketingu internetowego, specjalistka ds. SEO i SEM. Kreatywne wsparcie Jobsa w zakresie budowania wizerunku firmy. Głowę ma zawsze pełną nowych pomysłów, które sukcesywnie wciela w życie.

Nowe wpisy prosto do Twojej skrzynki

Inne wpisy